ВІЛ та СНІД… Сьогодні нам часто зустрічаються ці слова на плакатах, у газетах та журналах, їх чуємо по телевізору, радіо і просто від дорослих. Але, на жаль, більшість із нас не усвідомлює, яку загрозу він несе людям. Найчастіше ми думаємо – «мене це не стосується», «зі мною цього не трапиться», та ніхто не знає, де чекає нас біда. СНІД – одна з найголовніших проблем, з якою людство зіткнулося у ХХ столітті і увійшло у ХХІ ст. У всьому світі проводяться наукові роботи зі створення вакцини та ліків проти – інфекції, але на сьогодні СНІД не лікується. Єдиним методом боротьби із хворобою залишається попередження передачі вірусу.
1 грудня — Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день з'явився в календарі трохи більше, ніж чверть століття тому - в 1988 році. Всесвітній день боротьби зі СНІДом - це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-СНІД. Проблема поширення ВІЛ-інфекції впродовж майже 30 років усе ще залишається актуальною. Сьогодні масштаби поширення вірусу імунодефіциту людини набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку більшості країн світу.
Саме тому, в рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у Станьківській ЗОШ I-II ст. 1 грудня серед учнівської молоді здійснено ряд заходів метою яких є формувати знання щодо попередження захворювання на СНІД, повідомити короткі теоретичні відомості про хворобу ХХІ століття, інформувати про шляхи зараження ВІЛ-інфекцією, виховувати бажання вести здоровий спосіб життя. Серед заходів проведено тематичну лінійку «Життя в світі, у якому є ВІЛ» та виховний захід «Ми проти СНІДу, ми - за життя». Окрім того, учні малювали стінгазети «Не дай СНІДу шанс», «СНІДу - ні, здоров’ю - так». У бібліотеці була тематична виставка «СНІД - чума XXI століття». Також школярі брали участь у анкетуванні, для того щоб перевірити свою обізнаність з даної проблеми. З метою профілактики, учням були роздані пам’ятки «Ти не заразишся, якщо дотримуватимешся елементарних правил безпеки».
Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім'ю. Нам всім потрібно не залишатися байдужими до цієї соціально-значущої проблеми.
Практичний психолог- Гринчишин Л.Б.
Соціальний педагог - Маліборська С.М.
|