119 років тому у столиці Греції Афінах відбулися перші Олімпійські ігри сучасності.
Неймовірний ентузіазм французького барона П`єра де Кубертена відродив стародавні змагання, які беруть свій початок ще з 776-го року до нашої ери. Нині олімпійський рух є потужним чинником розвитку сучасного спорту.
На самому початку Олімпіада ще не мала такої популярності. На першій афінській Олімпіаді виступали лише 245 спортсменів із 14 країн світу. Атлети змагалися у 9 видах спорту: греко-римській боротьбі, велосипедному спорті, гімнастиці, легкій і важкій атлетиці, плаванні, стрільбі, тенісі та фехтуванні. Серед учасників першої олімпіади не було представників України. Історія олімпійського руху в Україні розпочалася в 1952 році, коли спортсмени України у складі збірної команди Радянського Союзу вперше прийняли участь в Іграх XV Олімпіади в Хельсінкі.
З 1952 по 1990 роки олімпійський рух в Україні розвивався та зміцнював свою позицію в житті країни. Українські атлети складали щонайменше 25% кожної олімпійської команди СРСР. 22 грудня 1990 року І Генеральна асамблея засновників прийняла рішення створити Національний олімпійський комітет України і ця дата є офіційною датою його створення. У вересні 1993 року НОК України був остаточно визнаний Міжнародним олімпійським комітетом.
Кожного вересня традиційно у нашій школі проводиться Олімпійський тиждень. Цього року він розпочався презентацією з історії Олімпійських ігор « Олімпійські мандри», яку підготувала вчитель фізичної культури Бірук Н.Д. Також оформлена виставка книг « Олімпійський спорт», де представлені книги подаровані бібліотеці Національним олімпійським комітетом України та Олімпійською академією України. Бібліографічний огляд книг, проведений бібліотекарем Остапишин Г.І., познайомив нас з історією Олімпійських ігор, розвитком олімпійського руху, країнами , де відбувалися найбільші спортивні змагання планети – Олімпійські ігри.
Надіємось, що серед наших школярів ростуть майбутні олімпійські призери.
|