«Фантазія – мати всіх можливостей внутрішній і зовнішній світи з’єднуються разом»
Карл Густов Юнг
Пісочна арт-терапія – доступно та корисно
19 квітня 2016 року учні Станьківської ЗОШ І – ІІ ступенів під час проведення «Тижня психології» поринули у захоплюючий світ емоцій та творчих здібностей відвідавши заняття практичного психолога Гринчишин Л.В. та соціального педагога Ямнич С.М. «Здоров’я на кінчиках пальців» Адже метод sand-play (дослівно – «пісочна гра») сьогодні майже невідомий в Україні. Це незвичайна техніка аналітичного процесу, під час якої дитина будує власний світ у мініатюрі з піску і невеликих фігурок.Участь взяли 1-4 класи та 5-9 класи.Переможців цього творіння було важко обрати тому ,що кожна робота була досить творчою та фантастичною,особливо учнів початкових класів.
Проаналізувавши, що конструює дитина, яким фігуркам віддає перевагу і які скульптури зводить, можна зробити висновок про її внутрішній стан та проблеми, які турбують. Головним принципом, покладеним в основу роботи з піском, є «створення вільного і захищеного простору», в якому пацієнти – не лише діти, але й дорослі, – можуть виражати і досліджувати свій світ, використовуючи власний досвід та втілюючи переживання (часто незрозумілі або тривожні) у зримі та відчутні образи.
Під час творчої гри з піском активізуються самозцілюючі резерви психіки. Пісок поглинає негативну психічну енергію, стабілізує емоційний стан і гармонізує психоемоційне самопочуття.
Близько ста років тому відомий психіатр Карл Густав Юнг запровадив принцип «терапії піском». На його думку, пісок – це символ життя у Всесвіті, а піщинки – це люди та інші живі істоти. Така терапія спрямована на допомогу в навчанні, розвиток і корекцію особистості.
Метод пісочної терапії активно використовується психотерапевтами різних країн не тільки для дітей, але і для дорослих. Невербальні способи психотерапії, такі як юнгіанська пісочна терапія, здатні допомогти людям навіть тоді, коли лікування словом (наприклад, психоаналіз) виявилося безрезультатним. «Часто руки знають, як розплутати те, над чим марно б’ється розум», – сказав колись Карл Густав Юнг.
Швейцарський психоаналітик показав усьому світу, що несвідоме здатне говорити з людиною мовою символів.
Створюючи свій світ на піску, дитина або доросла людина відчуває себе чарівником: вона не боїться щось змінити, ламати старе чи будувати нове. Звідси і відкриття творчих здібностей!
Практичний психолог
Гринчишин Л.В.
|