Заключним акордом тижня, присвяченого Дню української писемності та мови, стала літературна композиція « З глибини віків звучать слова» , яку підготувала вчитель української мови та літератури Шемелько М.О. з учнями 8-9 класів.
Ведучі звернулися до присутніх у залі зі щирими рядками віршів , в яких звучали слова любові до рідної мови. Учасники свята розповіли присутнім про творців алфавіту слов’янської мови – братів Кирила і Мефодія, які були великими просвітителями слов’ян . Їхні розповіді супроводжувалися мультимедійною презентацією. Діти познайомились з хвилюючими сторінками історії життя двох велетів слов’ян – Кирила і Мефодія, про їхню сподвижницьку діяльність .
Із розповідей учнів присутні дізнались про початок книгодрукування в Україні, про те, як високо цінували наші предки книги. Україна та її культура переживають своє відродження . Але цьому передувала велика боротьба. З великим трепетом в душі звучали вірші українських поетів Д.Павличка, Д.Білоуса, В. Симоненка, М Рильського, В Сосюри у виконанні учнів. Зачепила за живе інсценізація поезії В.Сіренка « Балада про перевертня» , яку підготували Романишин Мар’ян , Мацьків Оля і Пристай Роман. Учні пройняли жалем і болем за тих людей які, покидаючи рідну землю, забувають рідну мову, ту мову , якою вчила розмовляти ненька. В кінці свята Марія Олексіївна зауважила, що для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.
|